Diamanty jsou věčné - a aby ve vaší rodině byly opravdu navěky, je důležité si pravost a kvalitu diamantů ohlídat. Samozřejmě nemůžete být odborníky na všechno, a tak je naprosto v pořádku svěřit svou důvěru kvalifikovaným odborníkům a spolehnout se na jejich znalecký posudek.

K diamantům v našich prstenech a špercích dostanete vždy certifikát pravosti. Navíc ke kamenům od 0,30 karátu vždy přikládáme mezinárodní certifikát renomovaných gemologických společností, abyste měli opravdu maximální jistotu, že je diamant kvalitní a znali jeho původ. Ke kamenům přikládáme diamantové certifikáty tří nejprestižnějších gemologických institutů – GIA, IGI a HRD. A co málokdo ví, každý certifikát má své unikátní číslo, které je laserem vypáleno přímo na kameni. Kámen je tak nezaměnitelný.

Certifikát GIA
Americký gemologický institut byl založen v roce 1931 a vytvořil systém hodnocení diamantů, který je dodnes uznávaný šperkaři a obchodníky po celém světě. Tento systém se nazývá 4C a hodnotí barvu, brus, čistotu a váhu v karátech. Ve zprávě o svém diamantu najdete i nákres se zachycenou čistotou, která je pro každý diamant jedinečná. Tento nezávislý institut se zabývá nejen hodnocením, ale i vzděláváním, výzkumem a vývojem nástrojů, které pomáhají obchodníkům s diamanty. Hlavním posláním tohoto institutu je pomoci spotřebitelům k tomu nejférovějšímu obchodu. A to se mu daří už déle než 80 let.

Certifikát IGI
Mezinárodní gemologický institut vznikl v roce 1975 v centru diamantového průmyslu v Evropě - v Antverpách. Dostatek odborníků a velmi přísná hodnotící politika – to jsou důvody, proč je tento institut celosvětově druhým v počtu ohodnocených diamantů. Prvním je GIA, který hodnotí 60% kamenů na světě.

Jak ale probíhá takové ohodnocení? Aby se zacházelo se všemi kameny stejně, při vstupu do hodnotícího procesu se kámen vloží do unifikované obálky a je označen kódem. Od této chvíle se nedá zjistit, kdo zadal hodnocení a do konce hodnotícího procesu ani nelze zjistit, v jaké fázi se nachází. Konečným výstupem je stejně kvalitní a podrobná zpráva o drobném diamantu jako o velkých a vzácných kamenech.

Certifikát HRD
Diamantový koncil je dalším hodnotícím subjektem z Antverp, který se zasazuje o vysokou objektivitu při hodnocení kvality diamantů. Každý kámen je zkoumán několika odborníky a ti pak sestavují certifikát, na kterém je popsán nejen brus, velikost, čistota a barva diamantu, ale také fluorescence a veškeré konečné úpravy, kterými váš kámen prošel.

Někdy je těžké najít osobu, se kterou chcete strávit zbytek života. Pokud jste jí ale už našli, nezabývejte se otázkou pravosti a kvality u šperku, kterým svou volbu chcete stvrdit. Tyto "maličkosti" už můžete v klidu nechat na nás a můžete mít jistotu, že dostanete kvalitní diamant s certifikovaným původem.

Zásnubní prsten s brilianty (0,33/0,6 ct.)   Náušnice s brilianty (0,54 ct.)
love_039-4_1024   naunice_l025_1024_01
Tento překrásný zásnubní prstýnek je výjimečný svou zdobností, představenou netradiční korunkou držící tři oslnivé kameny. Můžete vybrat variantu s menšími (0,33 ct.) nebo většími (0,6 ct.) kameny.    Luxusní náušnice, které působí klasicky, zároveň jsou ale velmi moderní. Středový kámen obklopuje dvanáct drobnějších diamantů, jejichž třpyt vyrazí dech všem ve Vašem okolí.