Celkem / 0 Kč
cz sk

Důležité informace

Rytiny do prstenů

Rytiny do našich snubních prstenů provádíme ZDARMA. Nejčastěji se do dámského prstene vyrývá jméno ženicha a datum svatby, do pánského jméno nevěsty a datum svatby.

 

Vybírat můžete z těchto fontů:

1) Kateřina & Štěpán 11.7.20172) Kateřina & Štěpán 11.7.20173) Kateřina & Štěpán 11.7.20174) Kateřina & Štěpán 11.7.20175) Kateřina & Štěpán 11.7.2017

Reálný náhled rytin

 

Symboly

Dodejte prstenům více emocí. Tyto symboly můžete mít ve Vašich prstenech pouze před jménem a datem.

Cena je 480 Kč / 1 prsten.

Symboly

 

Rytina dle vlastnoručního podpisu

Dejte Vašim snubním prstenům více originality. Nabízíme možnost rytí jmen a data svatby do prstenů dle Vašeho vlastnoručního písma, popř. na základě vlastního fontu písma, jež nám dodáte.

Cena je 720 Kč / 1 prsten.

Vlastnoruční podpis

 

Diamanty

Diamant jako věčná investice.

Musí ale splňovat určité předpoklady z hlediska kvality, která je charakterizována čtyřmi základními vlastnostmi diamantů - tzv. 4C (carat, color, clarity, cut).

 

Hmotnost (carat)

Karát je jednotkou váhy diamantu. Jeden karát (1ct) je roven 0,2 gramu. Diamant o hmotnosti 10 gramů má tedy například váhu 50 karátů. Diamanty v běžně prodávaných špercích mají obvykle váhu v desetinách až jednotkách karátů. Při obchodování s diamanty se hmotnost zaokrouhluje na dvě nebo tři desetinná čísla. Stanovení hmotnosti se provádí na speciálních karátových vahách, v dnešní době hlavně elektronických.
 

Diamanty hmotnost

Barva (color)

Barva je jednou z nejdůležitějších vizuálních vlastností drahokamu, neboť se významně podílí na určení jeho hodnoty. Mluvíme-li o diamantu, vybaví se nám většinou bezbarvý drahokam. Diamanty se však vyskytují v udivující paletě barev, která se pohybuje od růžové přes velmi vzácnou červenou, modrou, zelenou, žlutou, hnědou až po černou. Bezbarvé diamanty, které se pracovně označují názvem prvotřídně bílé, jsou však velmi vzácné. Jsou ideálem krystalu, jenž láme světlo do všech barev duhy, i z tohoto důvodu jsou diamanty jedinými drahokamy, u nichž se cení bezbarvost.

Tip: K ocenění barvy diamantu používáme velmi podrobnou stupnici barev, které se označují velkými písmeny abecedy, počínaje písmenem D, přičemž hodnocení barvy diamantu je založeno na pozorování intenzity zvyšující se žluté sytosti. Sytost a barva odstínu může zvýšit i snížit cenu diamantu. Například bílé diamanty s odstínem žluté jsou většinou levnější, zatímco diamanty jiných barev jsou velmi ceněny.
 

Diamanty barva

Čistota (clarity)

Čistota drahého kamene je definována na základě podrobného zkoumání všech nedokonalostí, jako jsou např. inkluze (vnitřní uzavřeniny) a vnější poškození. Pro definici čistoty kamene je závazné desetinásobné zvětšení pod lupou (aplanatická a achromafická lupa). Téměř všechny diamanty obsahují miniaturní "nedokonalosti", které však nejsou znehodnocením jejich jedinečnosti, ani neovlivní jejich krásu. Inkluze v diamantech jsou součástí přírody, která učinila každý kámen originálním a jsou zároveň potvrzením jejich přírodního původu. Zároveň však platí, čím méně "nedokonalostí" má, tím vzácnější drahokam je. Dokonale čistý je jen ten diamant, na němž zkušené oko ani při desetinásobném zvětšení pod lupou neobjeví inkluzi nebo zakalení. Pouze asi 20% vytěžených diamantů má dostatečnou čistotu na to, aby mohly být užity v klenotnictví. Ostatních 80% se využívá průmyslově.
 

Diamanty čistota 

Brus (cut)

Brus diamantu, jeho proporce a symetrie mají klíčový význam pro vzhled diamantu a jeho brilanci. Brilancí se rozumí rozptyl světla na spektrální barvy, tedy disperze, která způsobuje "oheň" nebo "život" v kameni. Brus je jediné kritérium ze 4C, které je nejvíce ovlivnitelné člověkem, neboť ostatní kritéria jsou dána pouze přírodou. Pokud brus vykáže optimální proporce, diamant zazáří nejkrásnějším třpytem. Nejoblíbenějším brusem je tzv. briliantový brus (briliant), který má 57 facet (plošek). Ostatní brusy, jako smaragdový, ovál, kapka, srdce, princes a markýza, se nazývají fantazijní brusy a mají naopak různý počet facet. Brus a jeho proporce se označují jako velmi dobrý, dobrý, střední a špatný.

Certifikáty

Certifikáty

Ke každému šperku s diamanty obdržíte certifikát pravosti vydávaný našim dodavatelem diamantů, který je ověřeným diplomovaným gemologem.

V tomto dokumentu jsou popsány všechny vlastnosti jednotlivých diamantů jako brus, velikost – váha, čistota, barva, atd. Tento certifikát je velice důležitý, slouží jako rodný list pro Váš šperk.

Všechny diamanty zasazené v našich špercích jsou získávány legální cestou.

U všech diamantů nad 0,30ct (včetně) od nás získáváte certifikát pravosti vydaný jednou z mezinárodních gemologických laboratoří GIA, HRD nebo IGI. Tyto gemologické instituty jsou nezávislé a patří k těm nejuznávanějším na světě.

Dárkové balení & jak pečovat o šperky

Dárkové balení

I dokonalý šperk vyžaduje luxusní zacházení.

Při nákupu našich výrobků získáte ke každému z nich elegantní dárkové balení.
Nemusíte tak mít starosti s balením dárku.

Vnitřek krabičky je potažen jemným sametem, takže zároveň slouží jako dokonalá šperkovnice vhodná k ukládání šperků, kde budou Vaše poklady chráněny před poškrábáním, prachem, atd.

 

Jak pečovat o šperky

  • odkládejte svoje šperky při fyzické práci a sportu; riskujete poškození šperků a uvolnění kamenů a následné ztráty
  • vyhýbejte se kontaktu s tvrdými materiály; zlato nepatří mezi nejtvrdší kovy a lehce se poškrábe; diamanty jsou sice nejtvrdším nerostem na zemi, ale při velikém nárazu pod určitým uhlem může prasknout;
  • chraňte šperky před agresivními chemikáliemi používaných v domácnosti;
  • chraňte šperky před vysokými teplotami;
  • ukládejte šperky samostatně v polstrovaných šperkovnicích či krabičkách, které jsou ke skladovaní šperků určeny, aby se nemohly navzájem poškrábat;
  • provádějte pravidelný servis Vašich šperků přibližně každé dva roky;

Výkup zlata

S Vaším starým zlatem ušetříte.

Máte doma staré šperky, které již nenosíte? Nebo jakékoliv zlaté zbytky, zlomky či zuby po babičce?

Při zakoupení snubních a zásnubních prstenů či jiných šperků v naší prodejně můžete využít tohoto zlata k jejich částečné nebo i celkové úhradě (protiúčtem).

V případě, že jste si nevybrali z naší nabídky, rádi od Vás zlato vykoupíme v hotovosti za nejvýhodnější možnou cenu.

Aktuální výkupní ceny:

Au 375 / 9 karátů    350 Kč / 1g
AU 585 / 14 karátů   550 Kč / 1g
Au 750 / 18 karátů   705 Kč / 1g
© 2017, Rýdl